مقایسه بهترین آنتی ویروس ها و رتبه آنها

در این بخش سعی شده است تا در حد امکان به بررسی و مقایسه آنتـی ویروس های مختلف بپردازیم، تفاوت و همچنین قدرت آنتـی ویروس های مختلف از 2 جهت، هم از نظر تفاوت و امکانات محصولات مختلف یک شرکت و هم قدرت آنتی ویروس شرکتهای مختلف و رتبه جهانی آنها با یکدیگر مقایسه شده است.

از آنجا که میخواهیم این مقایسه به دور از هر گونه سلیقه شخصی و یا تعصب به برند یا محصولی خاص صورت گرفته باشد لینک مستقیم مقایسه آنتـی ویروس ها از شرکتهای اصلی تولید کننده و همچنین مقایسه کمپانیAV-Comparativesکه مرکزی مطمئن جهت رتبه دهی به برندهای مختلف آنتی ویروس میباشد استفاده شده است.

AV-Comparatives is an independent not-for-profit organization offering systematic testing that checks whether security software, such as PC/Mac-based antivirus products and mobile security solutions, lives up to its promises.

مقایسه محصولات مختلف شرکت کسپرسکی: (نرم افزار امنیتی کسپرسکیتوتال سکیوریتی(Kaspersky Total Security) طبق ویژگیهای ذکر شده در لیست زیر کاملترین و پرقدرت ترین محصول امنیتی شرکت کسپرسکی میباشد)

www.kaspersky.com/compare

مقایسه محصولات مختلف شرکت بیت دیفندر: (نرم افزار امنیتی بیت دیفندر توتال سکیوریتی طبق ویژگیهای ذکر شده در لیست زیر کاملترین و پرقدرت ترین محصول امنیتی شرکت بیت دیفندر میباشد)

www.bitdefender.com/solutions/antivirus-comparison.html

مقایسه محصولات مختلف شرکت سیمانتک نورتون: (نرم افزار امنیتی نورتون 360 طبق ویژگیهای ذکر شده در لیست زیر کاملترین و پرقدرت ترین محصول امنیتی شرکت سیمانتک میباشد)

www.us.norton.com/antivirus > به سربرگ Compare Chart مراجعه نمایید

مقایسه محصولات مختلف شرکت ایست نود32: (نرم افزار امنیتی نود32 اسمارت سکیوریتی طبق ویژگیهای ذکر شده در لیست زیر کاملترین و پرقدرت ترین محصول امنیتی شرکت ایست نود32 میباشد)

www.eset.com/us/home/products

Scoreرتبه جهانی آنتـی ویروس های مختلف از سال 2009 تا به امروز:

در لینک زیر با انتخاب آنتی ویروس مورد نظر خود میتوانید رتبه جهانی هر یک از آنها را از سال 2009 تا به امروز ملاحظه فرمایید،لازم به ذکر است رتبه Advanced+ بالاترین رتبه میباشد.

http://chart.av-comparatives.org/chart2.php

Performanceکدام آنتـی ویروس از همه سبک تر است و کارایی و سرعت سیستم را پایین نمی آورد؟

در همان لینک فوق گزینه Performance Test را از جعبه کشویی انتخاب و سپس آنتی ویروس مورد نظر خود را از لیست انتخاب نمایید تا رتبه آنتـی ویروس از نظر سرعت و اثرگذاری بر روی منابع سیستمی را مشاهده نمایید(رتبه بندی از سال 2009 تا آخرین تست انجام شده بر روی آخرین ورژن آنتـی ویروس ها نمایش داده میشود) شایان ذکر است رتبهAdvanced+ بالاترین امتیاز در این زمینه هست و آنتـی ویروس هایی که دارای رتبهAdvanced+ هستند کمترین اثر در اشغال منابع سیستمی را داشته و تاثیر کمتری بر کاهش سرعت سیستم دارند.

در لینک زیر میتوانید میزان قدرت آنتـی ویروس های مختلف در شناسایی ویروسها را ملاحظه فرمایید. برای این منظور ماوس خود را بر روی میله های افقی نگه دارید تا نامآنتـی ویروس به همراه میزان شناسایی ویروسها نمایش داده شود:

http://chart.av-comparatives.org/chart1.php

چکیده ای از آخرین گزارش سایت Av-comparatives.org در بررسی و رتبه بندی آنتـی ویروس ها

و اما در بخش زیرین به ترجمه چکیده ای از آخرین گزارش سایت av-comparatives.org که مرکزی مطمئن جهت رتبه دهی به برندهای مختلف آنتـی ویروس میباشد پرداخته ایم تا مقایسه آنتـی ویروس ها به شکل مستندتری صورت پذیرفته باشد.
در این خصوص موارد ذیل شایان ذکر است:


1- موارد زیر برگرفته و ترجمه شده از سایت av-comparatives.org است ( این ترجمه توسط بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی انجام شده و انتشار آن تنها با ذکر منبع www.Original-key.com مجاز میباشد.


2- مقایسه آنتـی ویروس ها بر روی کامپیوترهای یکسان و با شرایط مساوی صورت پذیرفته است (هم از نظر سخت افزاری و هم سیستم عامل و موارد مشابه دیگر)


3- در تست های ذیل برخی از برندهای آنتـی ویروس از جمله سیمانتک شرکت نکرده اند به همین دلیل در آمار زیر وجود ندارند.

4- مقایسه و رتبه بندی آنتـی ویروس ها طبق موارد زیر انجام پذیرفته است:
• مقایسه آنتـی ویروس ها و تست آنها در شرایط جهان واقعی
• مقایسه آنتـی ویروس ها از نظر قدرت شناسایی ویروس ها
• مقایسه آنتـی ویروس ها در عدم نمایش هشدارهای غلط
• مقایسه آنتـی ویروس ها در تاثیر بر کارایی سیستم و افت سرعت سیستم
• مقایسه آنتـی ویروس ها در حفاظت پیشگیرانه
• مقایسه آنتـی ویروس ها در قدرت پاکسازی بد افزارها
• مقایسه آنتـی ویروس ها در حفاظت در مقابل حملات فیشینگ

در جدول زیر بررسی کلی و تست های به عمل بر روی آنتـی ویروس شرکت های مختلف امنیتی در تستهای اصلی AV-Comparatives را مشاهده میفرمایید.

مقایسه آنتی ویروس ها

طبق این بررسی ، رتبه اول آنتـی ویروس ها به شرکت کسپرسکی (Kaspersky Lab) تعلق میگیرد به دلیل آنکه محصول این شرکت توانست در کلیه آزمونها رتبه +Advanced که بالاترین رتبه در همه موارد بوده است را به خود اختصاص دهد.

رتبه اول آنتی ویروس

• آنتـی ویروس ها با بالاترین رتبه:
هر چند در هر سال فقط یک آنتـی ویروس به عنوان آنتـی ویروس برتر معرفی میشود اما علاوه بر Kaspersky که رتبه اول را در این سال بدست آوردبهترین محصولات امسال نیز به ترتیب حروف الفبا به این صورت هستند:

Avast, AVIRA, Bitdefender, Emsisoft, eScan, ESET

مقایسه و رتبه آنتی ویروس ها


مقایسه آنتـی ویروس ها و تست آنها در شرایط جهان واقعی:
محصولات امنیتی شامل ویژگیهای گوناگونی جهت حفاظت از سیستم بر علیه بدافزارها هستند. این ویژگیهای حفاظتی برگرفته از حفاظت داینامیک و در شرایط جهان واقعی میباشند. محصولات امنیتی باید سطح بالایی از امنیت را ارائه کنند بدون آنکه هشدارهای غلط زیادی تولید کنند و بدون آنکه کاربران مجبور شوند تصمیمات زیادی در این ضمینه بگیرند.
با توجه به این موارد و تست های انجام شده، برنده حفاظت در شرایط جهان واقعی به محصولات زیر اختصاص می یابد:


برنده مدال طلا مشترکا : Bitdefender - Kaspersky Lab
برنده مدال نقره: Avira
برنده مدال برنز: Tencent

مقایسه آنتـی ویروس ها در جهان واقعی:

• مقایسه آنتـی ویروس ها در قدرت شناسایی ویروس ها:
تست تشخیص فایلهای ویروسی ارزیابی قدرت موتور اسکن فایلها برای تشخیص فایلهای آلوده میباشد که میبایست بتواند بدون هشدارهای غلط زیاد فایلهای آلوده را تشخیص دهد.
آنتـی ویروس های زیر موفق به دریافت رتبه Advanced+ در قدرت شناسایی فایلهای ویروسی شدند:


برنده مدال طلا مشترکا : Bitdefender - Kaspersky Lab
برنده مدال نقره: Avira
برنده مدال برنز:lavasoft, Emsisoft, BullGaurd و eScan

مقایسه آنتـی ویروس ها در قدرت شناسایی ویروس ها

• مقایسه آنتـی ویروس ها در عدم نمایش هشدارهای غلط:
نمایش پیغام های هشدار غلط میتواند برای کاربران دردسر ایجاد کند به همین دلیل این مساله مهمی هست که آنتـی ویروس ها باید از پیغام های هشدار غلط به کاربران جلوگیری کنند.

با توجه به تست های انجام شده برنده جایزه عدم نمایش هشدارهای غلط به محصولات زیر اختصاص می یابد:

برنده مدال طلا: Microsoft
برنده مدال نقره: ESET
برنده مدال برنز: Panda

مقایسه آنتـی ویروس ها در عدم نمایش هشدارهای غلط

• مقایسه آنتـی ویروس ها در تاثیر بر کارایی سیستم و افت سرعت سیستم

محصولات امنیتی و آنتـی ویروس ها باید در همه شرایطی که کاربران با کامپیوتر کار میکنند فعال باشند. برخی از محصولات امنیتی ممکن است بر روی کارکرد سیستم و سرعت آن اثر نامطلوبی بگذارند.
با توجه به تست های انجام شده برنده جایزه کمترین تاثیر بر کارایی سیستم و افت سرعت به محصولات زیر تعلق گرفت:


برنده مدال طلا: Avast
برنده مدال نقره: Avira
برنده مدال برنز: Emsisoft - Kaspersky

مقایسه آنتـی ویروس ها در سرعت سیستم

• مقایسه آنتـی ویروس ها در حفاظت پیشگیرانه
حفاظت پیشگیرانه نشان میدهد حفاظت اکتشافی و رفتار حفاظتی آنتـی ویروس ها تا چه میزان خوب عمل میکند. برای مثال این تست نشان میدهد که این مدل حفاظت چه میزان در مقابل ویروس های جدید و ناشناخته خوب عمل میکند. ضمن آنکه آنتـی ویروس ها باید حداقل میزان تشخیص اشتباه را نیز در این تست داشته باشند.
با توجه به تست های انجام شده برنده جایزه حفاظت پیشگیرانه به محصولات زیر تعلق گرفت:


برنده مدال طلا: Bitdefender
برنده مدال نقره: Kaspersky
برنده مدال برنز: ESET

مقایسه آنتـی ویروس ها در حفاظت پیشگیرانه

• مقایسه آنتـی ویروس ها در قدرت پاکسازی بد افزارها
یکی از ویژگیهای بسیار مهم در نرم افزارهای آنتـی ویروس قدرت حذف ویروس و بدافزار هایی هستند که قبلا سیستمی را آلوده کرده اند.
در تست هایی که امسال صورت پذیرفت 7 آنتـی ویروس موفق به دریافت رتبه Advanced+ شده اند که بهترین آنها به شرح ذیل اعلام میگردند:


برنده مدال طلا: Kaspersky
برنده مدال نقره: Avast - Bitdefender
برنده مدال برنز: AVG - Avira

مقایسه آنتـی ویروس ها در قدرت پاکسازی بد افزارها

• مقایسه آنتـی ویروس ها در حفاظت در مقابل حملات فیشینگ
وب سایتهای فیشینگ سعی در سرقت پول و همچنین نام کاربری و رمز عبور اکانتهای قربانیان میکنند. محصولات امنیتی و آنتـی ویروس هایی که دارای سیستم ضد فیشینگ هستند میتوانند با هشدار به کاربران در هنگام ورود آنها به سایتهای مشکوک از کاربران خود در مقابل کلاه برداران اینترنتی حفاظت کنند.
با توجه به تست های انجام شده برنده جایزه حفاظت در مقابل حملات فیشینگ به محصولات زیر تعلق گرفت:


برنده مدال طلا: Kaspersky - ESET
برنده مدال نقره: Bitdefender – McAfee – Trend Micro
برنده مدال برنز: Fortinet

مقایسه آنتـی ویروس ها در حملات فیشینگ

ترجمه شده از سایت av-comparatives.org توسط بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی.

انتشار این مطلب تنها با ذکر منبع www.original-key.com مجاز میباشد.

رتبه آنتی ویروس ها

مقایسه آنتی ویروس ها

قویترین آنتی ویروس

بهترین آنتی ویروس

در این بخش به مقایسه آنتی ویروس ها و بهترین آنتی ویروس و رتبه آنتی ویروس ها پرداختیم و بهترین آنتی ویروس و قویترین آنتی ویروس ها را به شما معرفی کردیم. مقایسه آنتی ویروس ها و رتبه آنتی ویروس ها و بهترین آنتی ویروس از طریق سایتهای معروف بررسی شده است. مقایسه آنتی ویروس ها و رتبه ای که به آنتی ویروس ها تعلق میگیرد از طریق مراکز معتبر انجام شده است

طبق مقایسه و رتبه آنتی ویروس هایی که توسط مراکز معتبر معرفی شده اند ، قویترین آنتی ویروس و بهترین آنتی ویروس در زمینه شناسایی ویروس ها کسپراسکای و بیت دیفندر میباشد و این 2 آنتی ویروس قویترین آنتی ویروس و بهترین آنتی ویروس شناخته شده اند ولی از نظر سبک بودن آنتی ویروس نود 32 هم قویترین و بهترین آنتی ویروس از نظر کاهش سرعت سیستم میباشد و البته آنتی ویروس نورتون نیز قویترین و بهترین آنتی ویروس های جهان معرفی شده اند. رتبه آنتی ویروس ها و بهترین آنتی ویروس را میتوان از چندین جهت مقایسه کرد. که مقایسه و رتبه بندی بر اساس بیش از 10 فاکتور انجام میشود • مقایسه و رتبه آنتـی ویروس ها و تست آنها برای تشخیص بهترین آنتی ویروس در شرایط جهان واقعی • مقایسه و رتبه آنتـی ویروس ها از نظر قدرت شناسایی ویروس ها برای شناسایی بهترین آنتی ویروس • مقایسه و رتبه آنتـی ویروس ها در عدم نمایش هشدارهای غلط • مقایسه و رتبه آنتـی ویروس ها در تاثیر بر کارایی سیستم و افت سرعت سیستم • مقایسه و رتبه آنتـی ویروس ها در حفاظت پیشگیرانه • مقایسه و رتبه آنتـی ویروس ها در قدرت پاکسازی بد افزارها • مقایسه و رتبه آنتـی ویروس ها در حفاظت در مقابل حملات فیشینگ، کلیه این موارد در انتخاب بهترین آنتی ویروس و قویترین آنتی ویروس نقش داشته و بررسی میگردد

بهترین آنتی ویروس با بالاترین رتبه: کسپرسکی - بیت دیفندر - نود 32 - اوست - آویرا - اف سکیور - بولگارد

بهترین آنتی ویروس در شرایط جهان واقعی: کسپرسکی - ام سی سافت - نود 32 - اوست

بهترین آنتی ویروس در قدرت شناسایی ویروس ها: اف سکیور - بیت دیفندر - کسپرسکی - بولگارد

بهترین آنتی ویروس در عدم نمایش هشدارهای غلط: فورتینت - نود 32 - کسپرسکی

بهترین آنتی ویروس در تاثیر بر کارایی سیستم و افت سرعت سیستم: سوفوس - کسپرسکی - اوست - اف سکیور - بیت دیفندر

بهترین آنتـی ویروس در حفاظت پیشگیرانه: بیت دیفندر - کسپرسکی - بولگارد

بهترین آنتی ویروس در قدرت پاکسازی بد افزارها: کسپرسکی - بیت دیفندر - آویرا

بهترین آنتی ویروس در حفاظت در مقابل حملات فیشینگ: کسپرسکی - نود 32 - بیت دیفندر - مک آفی - ترند مایکرو - فورتینت

facebook google plus Linkedin youtube
گروه نرم افزاری اورجینال کی 1398 - 1388

پشتیبان: اپن کارت فارسی