بهترین آنتی ویروس های سال 2015

موارد زیر برگرفته و ترجمه شده از سایت av-comparatives.org است.

این ترجمه توسط بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی انجام شده و انتشار آن تنها با ذکر منبع www.Original-key.com مجاز میباشد.

گزارش کامل AV-Comparatives 2015

 برندگان جوایز و نظرات AV-Comparatives

 

 

 

فهرست محتوا:

مقدمه
برندگان جوایز
بررسی تجربیات کاربران
مقدمه گزارش
 
 
مقدمه
 
درباره سازمان AV-Comparatives
 
ما آزمایشگاه مستقلی هستیم که تست ها ی سختگیرانه ای بر روی محصولات انجام میدهیم . آزمایشگاه ما در سال 2004 در شهر اینسبروک اتریش پایه گذاری شد.

سازمان AV-Comparatives دارنده ی گواهینامه ی ایزو 9001 و دارای گواهینامه ی TÜV از اتریش برای مدیریت سیستم حوزه : " آزمایش مستقل برای نرم افزارهای آنتی ویروس است." 

iso certificate

http://www.av-comparatives.org/iso-certification

 

AV-Comparatives اولین دارنده گواهینامه ی EICAR آزمایشگاه امنیت IT است.

EICAR certificate

http://www.av-comparatives.org/eicar-trusted-lab

در انتهای هر سال گزارشاتی از نظریات مختلف درباره ی آنتی ویروس های تست شده در آن سال منتشر میشود تا برترین های سال را مشخص کند. توجه داشته باشید که این گزارشات، تمام تست های انجام شده در سال 2015 را بررسی میکند نه فقط آخرین نسخه های آن را.  نظرات و نتایج بر اساس نتایج نشان داده شده در گزارشات مختلف تست های تطبیقی و همچنین از مشاهدات به دست آمده طی انجام عملیات تست میباشد (http://www.av-comparatives.org/comparatives-reviews

سهم فروشندگان
 
فروشندگان زیر در تست سراسری  AV-Comparatives در سال 2015 شرکت کرده و توافق کردند که برای موثر بودن محصولات خود، آنها را به طور مستقل ارزیابی کنند.
ما خرسندیم که آزمایش امسال به چندین فروشنده کمک کرد تا باگ ها و نقاط بحرانی نرم افزار خود را بیابند و محصول خود را بهبود دهند.
 
برندهای تست شده آنتی ویروس 2015
 
خلاصه ی مدیریت
 
تست ها
 
در سال 2015، AV-Comparatives، 21 محصول برای ویندوز را مورد بررسی و تحقیق قرار داد. تمام این برنامه ها از نظر توانایی حفاظت در برابر تهدیدات اینترنت در جهان حقیقی و هزاران برنامه ی مخرب جدید و ایجاد حفاظت بدون کاهش سرعت رایانه، مورد آزمایش قرار گرفتند. علاوه بر این تست های اختیاری، چگونگی حذف بدافزار ها از یک سیستم آلوده ، مسدود کردن خطرات ناشناخته را بررسی میکند.
 
نتایج و جوایز
 
در حالیکه تمام برنامه ها در آزمایشات ما در یک سطح قابل قبولی بوده اند، برخی از نرم افزار ها بالا تر از سطح کارایی بودند. برای جزئیات بیشتر لطفا بخش  " نگاهی به سطوح به دست آمده سال 2015" در صفحه ی 7 را ببینید. به دلیل شناسایی محصولات با رتبه های برجسته تر، تعدادی جایزه به بهترین نتایج در هر تست و در مجموع اعطا کرده ایم. محصول سال و برترین رتبه ، طبق کارایی در سری تست های سراسری، به صورت طلایی، نقره ای و برنزی برای هر نوع تست است. لطفا قسمت جوایز را برای بررسی جزئیات جوایز ببینید.
 
جایزه سال 2015 به کسپرسکی میرسد و بهترین محصولات بعد از کسپرسکی به ترتیب حروف الفبا به این صورت هستند: Avast, AVIRA, Bitdefender, Emsisoft, eScan, ESET
 
نگاهی به محصولات تست شده (به ترتیب حروف الفبا)
 
در اینجا خلاصه ای از برنامه های تست شده را با توجه به موفقیت هر کدام از محصولات در سال تهیه کرده ایم. اگرچه واسط کاربری اثری در جوایز ندارد ولی ما به بهترین امکانات واسط کاربری هم توجه کرده ایم.
 
Avast یکی از بهترین محصولات امسال بوده است و پنج جایزه +پیشرفته (Advanced+) از جمله تست حفاظت در جهان واقعی (Real-World Protection) دریافت کرده است. و جایزه ی طلایی را برای تست کارایی (Performance) و نقره ای برای تست حذف (Removal Test) داشته است. ما احساس میکنیم قسمت نتایج اسکن برای کاربران متخصص و غیر متخصص مناسب است.
 
AVG در 7 تست از 8 آزمایش سال شرکت کرده است. و در همه ی آنها جایزه دریافت کرده است. ازجمله پنج جایزه +پیشرفته (Advanced+) و برنده ی جایزه ی برنزی برای حذف بد افزار (Malware Removal) شده است. ما گزینه های نصب سفارشی و خودآموز فوری آن را دوست داشتیم.
 
Avira بازهم یک محصول برتر است. در 7 تست از 8 تست امسال شرکت کرده است. و 6 جایزه +پیشرفته (Advanced+)  ازجمله تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection ) دریافت کرده است. جایزه نقره ای را در تستهای کارایی (Performance Test) و تشخیص فایل (File Detection) و همچنین جایزه نقره ای حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection ) و همچنین جایزه برنزی برای حذف (Removal Test) را به دست آورده است و واسط کاربری آن تست شده و برای استفاده بسیار واضح و سر راست است.
 
Baidu*  در 5 آزمایش از 8 تست شرکت کرده که در تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection ) جایزه پیشرفته (Advanced) و در تست کارایی (Performance Test) می امسال جایزه +پیشرفته (Advanced+) را به دست آورده است. قابلیت تغییرسریع و راحت زبان واسط برنامه برای ما مطلوب بود.
*Baidu به دلیل ناسازگاری با ویندوز 10، نمیتوانست در تست کارایی ماه اکتبر شرکت کند.
 
Bitdefender یکی از محصولات برتر با بالاترین امتیاز در امسال است. این آنتی ویروس در تمام 8 آزمایش، جایزه +پیشرفته (Advanced+) را به دست آورد. در زمینه حفاظت بلادرنگ (Proactive Protection) ، تشخیص فایلها (File Detection) و تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection )جایزه طلایی و در حذف بد افزارها (Malware Removal) جایزه نقره ای دریافت کرده است. این آنتی ویروس به تجربه کاربران ، خیلی فوری اقدام به شناسایی سریع بدافزار در درایو فلش نموده است.
 
BullGaurd  در 8 تست ، یک جایزه +پیشرفته (Advanced+)  را در سپتامبر امسال در شناسایی فایل (File Detection) به دست آورد. این آنتی ویروس جایزه برنزی را برای شناسایی فایل به دست آورد. ما اسکن اتوماتیک درایو USB را دوست داشتیم. تنظیمات برنامه به طور پیشفرض با استفاده از پسورد محافظت شده اند.
 
Emsisoft یک محصول با رتبه ی بالا است با 4 جایزه +پیشرفته (Advanced+). این آنتی ویروس جایزه برنزی را برای شناسایی فایل (File Detection) و کارایی (Performance Test) برده است.  اطلاعات و تعاریف تهیه شده در قسمت نصب برنامه مطلوب است.
 
eScan یکی از محصولات با رتبه بالا است اما فقط یک جایزه را در 8 تست امسال به دست آورده است. این آنتی ویروس جایزه برنز را برای شناسایی فایل (File Detection) کسب کرده است. اسکن خودکار درایو USB که هر بدافزاری را بدون دخالت کاربر قرنطینه میکند برای ما مطلوب بود.
 
ESET بازهم یک محصول برتر است که 6 جایزه +پیشرفته (Advanced+) را در این سال به دست آورد. این آنتی ویروس جایزه ی نقره ای را برای تست تشخیص غلط (False Positives) و برنز را برای حفاظت بلادرنگ (Proactive Protection) کسب کرده است. گرافیک کاربری جدید آن بسیار واضح است و مستندات کاملی دارد.
 
Fortinet در تمام 8 تست امسال موفق به کسب جایزه شده است که شامل 2 جایزه +پیشرفته (Advanced+) بوده است و واسط آن با وجود تجاری بودن ولی واضح و سرراست است.
 
F-secure به سطح پیشرفته (Advanced) در تمامی هشت تست امسال دست یافته است. هشدارهای واضح و مداوم در برابر بدافزار در آن مطلوب است.
 
Kaspersky  محصول برتر سال است که جایزه +پیشرفته (Advanced+) را در تمام هشت تست به دست آورده است. همچنین جایزه طلایی را در تستهای حذف بد افزار (Malware Removal) و تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection) و تست شناسایی فایل (File Detection) بدست آورده و علاوه بر این جایزه نقره ای را برای تست حفاظت بلادرنگ (Proactive Protection) و جایزه برنزی را در تست کارایی (Performance Test) به دست آورده است. ما روند نمایش پیشرفت بلادرنگ در واسط کاربری جدید را دوست داشتیم و همچنین مستندات آن گسترده و عالی است.
 
Lavasoft در 8 تست، 7 جایزه از جمله، جایزه +پیشرفته (Advanced+)  برای تست شناسایی فایل (File Detection) در ماه سپتامبر، به دست آورد. و جایزه ی برنز را برای شناسایی فایل کسب کرد. گزینه نصب به عنوان اسکنر دوم مطلوب است.
 
McAfee (Intel Security) در 6 آزمایش از 8 تست سال شرکت کرده است و در تمام آنها از جمله 3 جایزه +پیشرفته (Advanced+)  دریافت کرده است. انتخاب اجزا در پنجره نصب واضح است و هشدارهای دائم در خصوص بد افزار ها در آن مطلوب است.
 
Microsoft به عنوان خط شروع امنیت است و در 6 تست از 8 تست جایزه دریافت کرده است و جایزه طلایی را در تست پایین ترین تشخیص غلط (False Positives) به دست آورده است و طراحی آن برای استفاده بسیار راحت است.
 
Panda در 7 تست از 8 تست شرکت کرده و حداقل یک جایزه پیشرفته (Advanced) از آن به دست آورده است. جایزه برنزی را در تست پایین ترین تشخیص غلط (False Positives) به دست آورده است. ما واسط کاربری آن را دوست داشتیم.
 
Quick Heal در 6 تست از 8 تست شرکت کرده و در تمام 6 آزمایش جایزه کسب کرده است از جمله 4 جایزه ی پیشرفته (Advanced).  اسکن خودکار درایو USB که هر نوع بدافزار را حذف میکند مطلوب است.
 
Sophos در 7 آزمایش از 8 تست شرکت کرده است و حداقل یک جایزه ی پیشرفته (Advanced) در تمام آنها بدست آورده است. واسط آن با وجود تجاری بودن واضح است.
 
Tencent در 6 تست از 8 آزمایش شرکت کرده و در تمام آن جوایزی کسب کرده است از جمله 4 جایزه +پیشرفته (Advanced+). جایزه برنزی در تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection ) را به دست آورده است. طراحی واضح و به روز واسط کاربری مطلوب است.
 
Threat Track Vipre در 5 تست از 8 تست از جمله جایزه پیشرفته (Advanced) در تست شناسایی فایل (File Detection) در ماه سپتامبر، دریافت کرده است. حفاظت بلادرنگ حساس و توصیه های مفید برای ارتقا دادن به ویندوز 10، برای ما مطلوب بود.
 
Trend Micro در 6 آزمایش امسال شرکت کرد و از تمام آن ها جایزه دریافت کرد از جمله 5 جایزه پیشرفته (Advanced) .  واسط کاربری آن واضح بوده و برای پیمایش آسان است و نمایش وضعیت و هشدار بد افزار خوبی دارد.
 

تمام 21 فروشنده بالا محصولات تایید شده AV-Comparatives برای امنیت ویندوز هستند.

Approved-Security-2015

پیشنهاداتی برای انتخاب نرم افزارهای امنیتی کامپیوتر

هیچ نرم افزار کاملی برای امنیت وجود ندارد، و یا بهترین نرم افزار هم ممکن است تمام  احتیاجات هر کاربری را فراهم نکند.  "محصول سال" هم به معنای بهترین در تمام موارد و برای تمام افراد نیست: بلکه  تنها به این معناست که مجموع کارایی، در نتیجه ی تست سال، ثابت و شکست نخورده بوده است.

قبل از انتخاب محصول امنیتی، لطفا به سایت فروشندگان مراجعه کنید و نرم افزارهای آنها را با دانلود نسخه ی آزمایشی ارزیابی کنید. جوایز ما فقط بر مبنای نتایج تست هاست و سایر عوامل دیگر مانند زبانهای واسط، قیمت و پشتیبانی را در نظر نمیگیرد که خودتان باید ارزیابی کنید.
نگاهی به سطوح دست یافته شده در سال 2015
AV-Comparatives محدوده وسیعی از تست ها و بررسی های مفهومی را ارائه میدهد. (http://www.av-comparatives.org/comparatives-reviews/) جوایز سالانه برای سال 2015 بر مبنای تست های عمومی اصلی شامل: تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection)، تست کارایی (Performance Test) ، تست شناسایی فایل (File Detection) و تست اخطار اشتباه (False Positives) ( به صورت اجباری) و تست شناسایی بلادرنگ (Proactive Protection) و تست حذف بد افزار (Malware Removal) (هر دو اختیاری) بوده است. فروشندگانی که برخی از ویژگی های محصولات خود را به صورت عمومی ارزیابی نکرده اند (به طوری که در تست های اختیاری شرکت نکرده اند) همچنان واجد شرایط بهترین محصول سال شدن هستند ولی قطعا فرصت های کمتری برای امتیاز گرفتن دارند. تست های اضافه تر (علاوه بر تست های اصلی و غیر مرتبط به جوایز) شامل: تست ضد فیشینگ، تست امنیت مک، تست امنیت موبایل، بررسی امنیت تجارت و تست کنترل والدین میشود.
تمام تست ها از محصولات معتبر و مطمئن انجام شده است. لطفا توجه کنید که حتی سطح استاندارد (STANDARD level) به برنامه ای نیاز دارد که به یک استاندارد خوب برسد اما به حوزه هایی اشاره میکند که در مقایسه با محصولات به بهبود نیاز دارد. پیشرفته (Advanced) به حوزه هایی اشاره میکند که از قبل هم خوب بوده اند ولی به کمی بهبودی نیاز دارند. در زیر جوایز به دست آمده توسط آنتی ویروس های مختلف در تست های اصلی AV-Comparatives در سال 2015، آورده شده است:
 
ranking table
 
* = استاندارد     ** =پیشرفته        ***= پیشرفته+
قسمت های خالی نشان میدهد که فروشندگان در تست های اختیاری شرکت نکرده اند.
 
برندگان جوایز
 
جوایز سال به محصولاتی داده میشود که بیشترین امتیاز را از تمام تست های اصلی سراسری به دست آورده باشند. این به تعداد جوایز پیشرفته+ (Advanced+) دریافت شده در تمام تست ها بستگی دارد. وقتی تمام محصولات جایزه پیشرفته+ (Advanced+)  را دریافت کنند از نظر آماری نشان میدهد که همه ی آنها شبیه به هم هستند، یک محصول میتواند جایزه ی محصول سال را بدون رسیدن به بالاترین امتیاز در تست خاصی دریافت کند.
محصولاتی که در تست های عمومی اصلی به استاندارد بالایی رسیده اند، جایزه ی برترین رتبه را میگیرند.
برای هر نوع تستی2 ( حفاظت واقعی، شناسایی فایل، کارایی و ...)جوایز طلایی ، نقره ای و برنزی به ترتیب اول و دوم و سومین امتیاز برتر را میگیرند. 
2- برای برخی از انواع تستها، ممکن است دو تست در سال وجود داشته باشد، جوایز طبق ترکیبی از هر دو تست است.
 
محصول سال 2015
برای محصول سال AV-Comparatives، تمام آزمایشات در تست های اصلی عمومی در نظر گرفته میشود. امسال Kaspersky و Bitdefender جوایز +پیشرفته (Advanced+) را در تمامی تستها به دست آوردند به طوریکه به طور برابر دارای بالاترین امتیاز بوده اند. در چنین مواردی برای حل کردن موضوع از راه حل زیراستفاده میکنیم: به محصولی که قبلا جایزه ای نبرده و یا محصولی که اخیرا کمتر جایزه برده است، جایزه سال داده میشود.
 
بر همین مبنا جایزه محصول سال 2015 AV-Comparatives به  کمپانی Kaspersky  داده میشود.
 

Kaspersky Lab

product of the year 2015 

محصولات برتر 2015

امسال نیز مانند پارسال، تعدادی محصول به رتبه ی بالایی در تمامی تست ها رسیده اند. هرچند ما تنها یک محصول سال داریم، ما تمام این محصولات را با نتایج خوب تشخیص داده و جایزه ی محصول برتر AV-Comparative را اعطا کردیم.

در طول سال از نتایجی برای تعیین "رتبه ی برتر" استفاده میشود. نتایج تمام تست ها به صورت زیر است: تست شده=0 ، استاندارد=5 ، پیشرفته=10 ، مثبت پیشرفته=15 . محصولات با امتیاز  90 و یا بیشتر از 90 با دو شرط با عنوان محصول برتر معرفی میشوند: اول: محصولاتی که در تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection) امتیازی نگرفته اند، در نظر گرفته نمیشود. دوم: نتایج خوب در تست کارایی میتواند نتایج ضعیف در تست حفاظت را جبران کند. ما سال بعد هم این جوایز را تکرار میکنیم ولی معیار ها را کمی تغییر میدهیم.
 
محصولات برتر 2015 به ترتیب حروف الفبایی: Avast, AVIRA, Bitdefender, Emsisoft, eScan, ESET
 
top rated
خلاصه نتایج و جوایز را در لینک زیر ببینید.
http://chart.av-comparatives.org/awardslist.php?year=2015
 
 
 برندگان محصولات پویا در تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection) 
محصولات امنیتی از  ویژگی های مختلفی برای حفاظت سیستم در برابر بدافزارها استفاده میکنند. چنین ویژگی هایی در تست حفاظت پویایی کامل محصول تحت شرایط واقعی در نظر گرفته میشوند. محصولات باید حفاظت خوبی را بدون اعلام هشداری  اشتباه و بدون نیاز به دخالت کاربر، فراهم کنند. در مجموع بیش از 200،000  مورد تست ( پاک و مخرب) استفاده شده است. برنامه هایی که بیشترین امتیاز را در تست حفاظت در دنیای واقعی (Real-World Protection) در سال 2015 دریافت کرده اند به شرح زیر هستند:
Bitdefender, Kaspersky Lab, AVIRA , Tencent.
 Kaspersky Lab  و Bitdefenderجایزه ی طلایی را به صورت مشترک را دریافت کرده اند.
 
جوایز
 
Real-World Protection awards
 
برای جزئیات کامل تست حفاظت جهان واقعی، روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.av-comparatives.org/dynamic-tests
 
 
برندگان تست شناسایی فایل (File Detection)
تست شناسایی فایل (File Detection)، موتور اسکن فایل را که زیر مجموعه ای از ویژگی های حفاظتی است  ارزیابی میکند. نرخ بالای شناسایی بد افزار ها بدون استفاده از هشدار غلط، به  شرایطی بستگی دارد که یکی از مهمترین و قابل اطمینان ترین ویژگی های آنتی ویروس است.
Bitdefender  و Kaspersky Lab جایزه +پیشرفته (Advanced+) را در هر دو تست به دست آورده اند. Avira, Emsisoft, BullGaurd و eScan جایزه +پیشرفته (Advanced+) را در حداقل در یک تست از دو تست و رتبه ی 99.5 درصد، کسب کرده اند.
 
جوایز
 
File Detection awards
برای جزئیات و نتایج 2015 در تست شناسایی فایل، لطفا روی لینک زیر کلیک کنید: 
http://www.av-comparatives.org/detection-test/
 
 
برندگان پایین ترین نرخ شناسایی  غلط (False Positives)
 
شناسایی  غلط به اندازه ی آلودگی واقعی  مشکل ساز است، به همین دلیل برای جلوگیری از شناسایی غلط ، محصول باید قبل از انتشار عمومی تست شود. AV-Comparative آزمایشات گسترده ای را برای شناسایی فایل انجام میدهد.
محصولات با کمترین نرخ  شناسایی غلط (False Positives) در سال 2015: مایکروسافت (0)، ESET (1)، و پاندا (3) هستند.
 
برندگان
 
False Positives awards
برای جزئیات بیشتر نتایج تست  شناسایی غلط (False Positives) 2015 بر روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.av-comparatives.org/false-alarm-tests/
 
 
برندگان کارایی کل( اثرگذاری کم بر روی سیستم)
محصولاتی امنیتی باید در زمان استفاده کاربر از رایانه و تحت هر شرایطی روشن بمانند. برخی محصولات ممکن است اثرات بیشتری بر روی کارایی سیستم داشته باشند.
Avast, AVIRA, Emsisoft  وKaspersky Lab نسبت به محصولات دیگر،اثرات کمتری را بر روی کارایی سیستم نشان میدهند.
 
برندگان
 
overal speed awards
 
برای جزئیات بیشتر  کارایی تست کارایی 2015 بر روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.av-comparatives.org/performance-tests/
 
 
برندگان حفاظت بلادرنگ ( اکتشافی/ رفتاری)
تست حفاظت بلادرنگ ، چگونگی ویژگی های شناسایی اکتشافی و حفاظت رفتاری انتی ویروس های مختلف را نشان میدهد.( مثلا چقدر در برابر بد افزارهای جدید و ناشناخته خوب عمل میکند). نرخ کشف/حفاظت بلادرنگ باید با کمترین نرخ هشدارهای اشتباه باشد. محصولات زیر، برنده جایزه بیشترین نرخ حفاظت بلادرنگ در سال 2015 را کسب کردند:
bitdefender  (99% و FPs کم)، Kaspersky Lab  (92% و FPs کم) و ESET (86% و FPs خیلی کم).
 
برندگان
 
proactive awards
 
برای جزئیات بیشتر و نتایج تست پیشرفته 2015 بر روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.av-comparatives.org/retrospective-test/
 
 
برندگان جایزه حذف بد افزار (Malware Removal)
یکی از قابلیت های مفید آنتی ویروس، توانایی حذف بد افزار هایی است که سیستم را آلوده کرده اند. در تست امسال 5 محصول Kaspesky Lab, Avast, bitdefender, AVG و Avira جایزه +پیشرفته (Advanced+) را به دست آورده اند.
 
برندگان
 
Malware Removal awards
برای جزئیات بیشتر و نتایج تست حذف بدافزار ها، بر روی لینک زیر کلیک کنید: 
http://www.av-comparatives.org/removal-tests/
 
 
بررسی تجربیات کاربران
روش بررسی ها
 
در اینجا نگاهی به ویژگی های اصلی و عملی محصولات می اندازیم. برنامه ها بر روی Windows 10 Pro 64 بیتی نصب شدند، بجز نسخه ی بین المللی انگلیسی آنتی ویروس Baidu ، که سازگاری با این ویندوز ندارد، از این رو بر روی
ویندوز 8، 64 بیتی تست شد.
 
مرکز امنیت ویندوز
 
نسخه های ویندوز از XP SP2 به بعد، دارای ویژگی هایی هستند که  به عنوان مرکز امنیت ویندوز شناخته میشود. در قسمت کنترل  پنل به action center در ویندوز 7 و security and maintenance در ویندوز 10 تغییر نام داد ولی در سرویس های ویندوز همان امنیت ویندوز باقی مانده است و نگاهی کلی به عملکرد امنیتی سیستم دارد و اخطارها ی لازم را میدهد. نرم افزار های امنیتی دسته سوم در زمان نصب  باید در قسمت مرکز امنیت به عنوان آنتی ویروس یا ضد جاسوس افزار ثبت شود. و اگر نرم افزار امنیتی دیوار آتش خود را داشته باشد، آن هم باید ثبت شود. ما مرکز امنیت ویندوز را به عنوان یک بخش ارزشمند در بررسی وضعیت ویندوز میدانیم، در نتیجه برای تست های خود بررسی میکنیم که برنامه در هنگام  نصب به درستی ثبت شده باشد. و اگر غیر فعال شده باشد هشداری را نشان میدهد. برای انجام آن، به دنبال گزینه ایی در قسمت تنظیمات هر برنامه ایی میگردیم تا حفاظت بلادرنگ را به طور دائم غیر فعال کند، در ازای غیر فعال کردن  فقط چند دقیقه.
 
مدافع ویندوز (Windows Defender)
 
در ویندوز ویستا و 7، مدافع  ویندوز شامل برنامه های ضد بدافزار میشود. در این سیستم ها، به این وسیله امنیت کامل، برقرار نمیشود و باید از یک برنامه های آنتی ویروس برای تکمیل آن استفاده کرد. در ویندوز 8، 8.1، و 10 میتوان آن را یک برنامه ی ضد بدافزار کامل در نظر گرفت.  ویندوز 10 شامل یک مکانیزم امنیتی جدید میشود که بسیار ارزشمند است. در برنامه های نوع سوم  اگر امنیت  ویندوز غیر فعال یا غیر موثر باشد، مدافع ویندوز آن را دوباره فعال میکند، تا امنیت سیستم در برابر بد افزار ها حفظ شود. و این ویژگی را مفید میدانیم، پس از فعال بودن آن در صورت خاموش بودن برنامه های امنیتی، مطمئن شوید.
 
دیوار آتش ویندوز
 
دیوار آتش از ویندوز XP به بعد وجود دارد. ما آن را بهتر یا بدتر از دیوار آتش خود انتی ویروس ها ی شخص ثالث در نظر نمیگیریم. برنامه هایی که خود دیوار آتش ندارند باید دیوار آتش ویندوز را فعال نگه دارند ولی در صورتی که برنامه ایی دیوار آتش خود را داشته باشد، فرآیند نصب برای جلوگیری از ایجاد تداخل، دیوار آتش ویندوز را غیر فعال میکند. در مواقعی که دیوار آتش آنتی ویروسی غیر فعال باشد، مرکز امنیت ویندوز باید هشدار داده و آن را فعال کند. دیوار آتش شخص ثالث برای تکمیل دیوار آتش ویندوز توسط تولید کنندگان ایجاد شد. در این موارد همانطور که ذکر شد ، اگر محصولی دیوار اتش خودش را نداشته باشد، آن را محصول " استفاده کننده از دیوار آتش ویندوز می نامیم، به این معنی که اگر برنامه ایی نصب شد، دیوار آتش ویندوز غیر فعال نشده و به حفاظت از کامپیوتر ادامه میدهد.
 
غیرفعال کردن/حذف کردن از حساب استاندارد کاربری
 
تمام نسخه های مبتنی  بر NT ویندوز، از ویندوز XP به بعد، دو نوع مختلف از حساب کاربری ارائه میدهند: استاندارد و سرپرست (Administrator). حساب کاربری استاندارد به کاربران اجازه اجرا و پیکر بندی برنامه های نصب شده را میدهد مثلا عوض کردن پس زمینه دسکتاپ پروفایل خودشان یا تغییر مکان پوشه هایشان. حساب کاربری ادمین، میتواند تنظیمات سیستمی، مثل پیکره بندی شبکه، نصب و حذف برنامه را تغییر دهد. برای رایانه های خانوادگی، والدین میتوانند برای خود حساب ادمین باز کنند ولی برای فرزندان، حساب استاندارد باز کنند تا بطور مثال از تغییر تنظیمات امنیتی جلوگیری کنند. همچنین دارندگان مشاغل کوچک میتوانند برای کارمندان خود حساب کاربری استاندارد ایجاد کنند. ما فکر میکنیم که برنامه های امنیتی باید از قوانین مشابهی پیروی کنند و تنظیمات برای کاربران حساب استاندارد غیرقابل دسترس باشد یا بخش پیکر بندی توسط پسورد محافظت شود. اگر از روش دوم استفاده میشود، ایده آل است در همان پنجره نصب فورا از کاربر درخواست پسورد گذاری بر روی نرم افزار بشود.
 
پنجره ی اصلی برنامه
 
میخواهیم که برنامه ها به راحتی از صفحه ی اصلی قابل دسترس باشند. همچنین در همان صفحه اصلی نمایش داده شود که حفاظت بلادرنگ فعال است و نرم افزار به روز است. اگر  برنامه دیوار آتش خود را داشته باشد، در پنجره وضعیت، باید عملکرد آن را نشان دهد. دکمه ی اسکن باید وجود داشته باشد تا کامپیوتر را برای بد افزار بررسی کند. هرچند که به روز رسانی خودکار از استانداردهای یک برنامه امنیتی است ولی یک برنامه ای ایده آل باید دارای به روز رسانی های دستی راحت نیز باشد، از این رو کاربر میتواند قبل از اسکن مطمئن شود که برنامه دارای آخرین به روز رسانی است. دکمه ی کمک (help) هم باید راحت یافت شود. در برنامه های خریداری شده اطلاعات مربوط به انقضای مجوز باید نمایش داده شود تا کاربر قبل از انقضای اشتراک، آن را تجدید کند. یافتن کلید ها، قرنطینه و تنظیمات باید برای کاربر آسان باشد.
 
هشدار وضعیت
 
اگر حفاظت بلادرنگ به هر دلیلی غیر فعال شود، یا نرم افزار به روز نباشد، برنامه باید در نمایش وضعیت، اخطار های واضحی را نشان دهد. برنامه باید امکانات ساده ای برای اصلاح مسائل مثل دکمه تعمیر داشته باشد تا اقدامات لازم را
برای برقراری  امنیت انجام دهد. همین قوانین باید برای برنامه هایی که دیوار آتش خود را دارند نیز فراهم باشد.
 
هشدارهای بد افزار
 
اگر کاربر در حین استفاده از رایانه با بد افزاری مواجه شود، برنامه باید به وضوح به کاربر اطلاع دهد و اقدامات مناسب را انجام دهد و به تصمیم کاربر احتیاجی نداشته باشد. برای بررسی هشدارهای هر برنامه از سه طرح استفاده کردیم. توجه داشته باشید، هشدار هایی که در اینجا نشان داده میشود تنها مقداری از اخطار های موجود در شرایط مختلف را نمایش میدهد.
1- کوشیدیم تا نمونه بدافزار هایی از سرور شبکه برای رایانه  تست  با استفاده از اینترنت اکسپلورر دانلود کنیم.ما از سرور Http خودمان برای این تست استفاده کردیم تا مطمئن  شویم که تمام برنامه ها یک هشدار را علیه بدافزار میدهد.
2- یک درایو فلش، با نمونه بدافزارها را به رایانه ی تست متصل کردیم  و آن را با پنجره ی اکسپلورر باز کردیم، بعد نمونه ها را در پوشه ای روی دسکتاپ کپی کردیم.
3- درایو فلش با نمونه بدافزار ها را به رایانه ی تست وصل کردیم و اسکن مورد تقاضا را اجرا کردیم. 
برای هر سناریو، عکسی از صفحه در زمان نمایش اخطار گرفته شد. اگر تست حفاظت بلادرنگ وابسته به کاربر در تمام تست ها بیشتر از 1% باشد ما در این شرایط یک عکس دیگر از صفحه نمایش داده شده میگیریم. این روزها تقریبا تمامی برنامه ها  هشدارهای پیش فرضی بدون دخالت کاربر دارند. همچنین تست عمکلرد را نیز انجام دادیم که نمونه هایی از بدافزارهای شبکه را بر روی یک درایو فلش متصل به رایانه تست کپی کردیم. زمانیکه هر نمونه با موفقیت کپی شد، درایو را از آن جدا میکنیم، بررسی میکنیم که آیا نمونه بدافزاری در آن دست نخورده مانده است یا خیر. ما این تست را دوبار بر روی آن اجرا کردیم، یکبار USB را به راحتی بیرون کشیدیم و بار دوم عمل Safely eject را انجام داده و منتظر ماندیم تا پیغام نمایش داده شود. ما فقط نتایج تستی را گزارش دادیم که به درایو فلش اجازه میدهد تا با حداقل یک بد افزار دست نخورده، از دستگاه جدا شود.
 
نکات دیگری که در این بررسی ها به آنها توجه شده است:
 
بررسی ها نکات دیگری را هم پوشش میدهند که میتواند برای خوانندگان جالب باشد. اول، در نظر میگیریم که آیا محصول از کامپوننتهای حفاظتی سومی هم استفاده میکند یا خیر. همچنین گزارش میدهیم آیا در یک محصول در محدوده یک تولید کننده (به عنوان مثال آنتی ویروس) از کامپوننتهای حفاظتی سومی هم استفاده میکند یا خیر. (به عنوان مثال امنیت اینترنت). ما همچنین بررسی و گزارش میدهیم که نصب برنامه از چه انتخابهایی برخوردار است. تمام این محصولات آیکون خود را به System Tray ویندوز اضافه میکنند. ما بر روی این آیکون راست کلیک کرده و از منوی آن عکس میگیریم، درنتیجه کاربران میتوانند ببینند که چه اعمالی از طریق منو موجود است. بیشتر محصولات حد اقل یک ورودی (اسکن) به منوی محتوای ویندوز اضافه میکنند. و در آخر بررسی میکنیم که آیا محصول به نوار ابزار اینترنت اکسپلورر اضافه میشود یا خیر و اینکه سرویس جستجوی پیش فرض (bing) را تغییر میدهد  یا به نتایج جستجو رتبه ایی اضافه میکند؟ (معمولا یک آیکون به سر برگ هر نتیجه اضافه میشود تا نشان دهد که صفحه امن است یا خیر).
 
بخش دوم گزارش کامل سازمان AV-Comparatives از آخرین رده بندی آنتی ویروس ها (پایان سال 2015) به زودی منتشر خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش کامل AV-Comparatives 2015

برندگان جوایز AV-Comparatives 2015

بررسی آنتی ویروس های سال 2015

در این بخش به مقایسه آنتی ویروس ها و بهترین آنتی ویروس و رتبه آنتی ویروس ها پرداختیم و بهترین آنتی ویروس و قویترین آنتی ویروس ها را به شما معرفی کردیم. مقایسه آنتی ویروس ها و رتبه آنتی ویروس ها و بهترین آنتی ویروس از طریق سایتهای معروف بررسی شده است. مقایسه آنتی ویروس ها و رتبه ای که به آنتی ویروس ها تعلق میگیرد از طریق مرا

 


0 نظر دادن به "بهترین آنتی ویروس های سال 2015"

نوشتن نظر (لطفا از نوشتن سوال در بخش نظرات خودداری فرمایید. سوالات خود را از طریق ایمیل، تیکت و یا فرم تماس با ما ارسال فرمایید.)

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:facebook google plus Linkedin youtube
گروه نرم افزاری اورجینال کی 1398 - 1388

پشتیبان: اپن کارت فارسی