آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

آموزش اپدیت افلاین کسپرسکی

آپدیت آفلاین چیست؟

روشی است که در نرم افزار کسپرسکی گنجانده شده به دو منظور :

1-      برای اپدیت انتی ویروس سیستم هایی که به اینترنت دسترسی ندارند و امکان اپدیت انلاین مستقیما از سرورهای کسپرسکی بعلت نداشتن اینترنت برایشان فراهم نیست.

2-      جهت جلوگیری از افت سرعت اینترنت در شبکه هایی که چندین سیستم در داخل شبکه از اینترنت share استفاده میکنند. زیرا اگر قرار باشد در یک شبکه که بر روی همه سیستم ها انتی ویروس نصب است و همه از یک اینترنت share استفاده میکنند همزمان با هم همه انتی ویروسها مستقیما از طریق اینترنت اپدیت شوند این موضوع میتواند باعث افت سرعت اینترنت در شبکه شود. در این گونه مواقع نیز اپدیت افلاین میتواند راه حل مناسبی جهت حل این مشکل باشد در واقع در این روش یکی از سیستمها میبایست به صورت انلاین اپدیت ها را ممستقیما از سرور کسپرسکی دریافت کند و سپس با روشی که در این مقاله به شما خواهیم اموخت اپدیت های این سیستم در یک پوشه در شبکه share میشود و باقی سیستمها میتوانند اپدیت ها را از روی پوشه share  در شبکه بگیرند تا بار ترافیک اینترنت به حداقل برسد. دقت داشته باشید در این روش می بایست همه سیستم ها از جمله سیستم هایی که قرار است به صورت افلاین اپدیتها را بگیرند نیز دارای لایسنس اورجینال باشند در غیر این صورت نرم افزار امکان دریافت اپدیت های افلاین را نیز بدون لایسنس اورجینال نخواهند داشت.

آپدیت آفلاین چگونه؟

برای انجام عمل اپدیت افلاین باید دو مرحله انجام شود:

مرحله اول ساخت اپدیت افلاین از طریق سیستمی که دسترسی مستقیم به اینترنت دارد و مرحله دوم استفاده از اپدیت افلاین در سیستم هایی که دسترسی به اینترنت ندارند و یا جهت جلوگیری از گرفتن پهنای باند اینترنت توسط انها تمایل دارید اپدیت انها به شیوه افلاین صورت پذیرد.

مرحله اول: ساخت اپدیت افلاین از طریق سیستمی که دسترسی به اینترنت دارد:

برای این منظور مراحل زیر را طی نمایید:

1-      ابتدا فایل Kaspersky Update Utility که در واقع ابزاری است که توسط شرکت کسپرسکی جهت ساخت اپدیت افلاین طراحی شده را از اینجا دانلود نمایید.

2-      پس از دانلود، فایلهای داخل فایل Zip را اکسترکت نموده و سپس فایلupdate utility-Gui.exe را اجرا نمایید.

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

بر روی دکمه Application  کلیک نمایید.

در پنجره باز شده به بخش Home Product  مراجعه نموده و نسخه ای از انتی ویروس را که بر روی این سیستم نصب است چک مارک کرده و سپس این پنجره را OK  کنید:

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

مجددا به پنجره اصلی برنامه برمیگردید، در پنجره اصلی برنامه این بار بر روی دکمه Setting  کلیک نموده و به بخش Download مراجعه نمایید.

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

همانند تصویر بالا مسیری را جهت ذخیره فایلهای اپدیت و همچنین ذخیره موقتی فایلهای اپدیت انتخاب کنید دقت نمایید پوشه اصلی که در نهایت آپدیتها در انجا ذخیره میشود بخش  Update Folderاست و نه Temporary Folder.

 تیک گزینه Clear Temporary Folder را هم مانند تصویر بزنید تا پس از تکمیل عملیات ساخت اپدیت افلاین، فایلهای موقتی که در پوشه Temp ساخته شده بودند حذف شوند. در پایان بر روی دکمه OK کلیک نمایید.

سپس مجددا به پنجره اصلی برنامه برگردید و این بار دکمه Start  را بزنید تا عملیات اپدیت انتی ویروس و ساخت اپدیت افلاین اغاز شود و تا پایان عملیات و ساخت اپدیت افلاین منتظر بمانید.

به شما تبریک میگوییم همینک یک پوشه اپدیت افلاین ساخته اید و میتوانید از این پوشه برای اپدیت افلاین انتی ویروس کسپرسکی در هر مکانی استفاده نمایید.

مرحله دوم: استفاده از پوشه اپدیت افلاین جهت اپدیت نمودن انتی ویروس ها به صورت افلاین:

از پوشه اپدیت افلاین به دو روش میتوانید جهت اپدیت نمودن انتی ویروسها به صورت افلاین استفاده کنید:

اگر سیستم های دیگر که قرار است از طریق این پوشه اپدیت شوند با سیستم اصلی که از طریق اینترنت اپدیت میشود و پوشه اپدیت افلاین در آن قرار دارد در یک شبکه قرار دارند تنها کافیست پوشه فوق را که در مرحله قبل ساخته بودید در شبکه share نمایید.اما اگر سیستمهایی که قرار است انتی ویروسشان به صورت افلاین اپدیت شوند در مکان دیگری قرار دارند و در این شبکه نیستند می بایست پوشه اپدیت افلاین را بر روی یک فلش کپی نمود و به دستگاهی که قرار است به صورت افلاین اپدیت شود منتقل نمایید.

تنظیمات مربوط به دریافت فایلهای اپدیت از پوشه اپدیت افلاین:

پس از share  کردن و یا انتقال پوشه اپدیت به سیستم های مربوطه باید تنظیماتی را در بخش Update Setting سیستمهایی که قرار است به صورت افلاین و از روی این پوشه اپدیت شوند انجام دهید. برای این منظور همانند تصاویر زیر ابتدا به بخش Setting و سپس Update Source بروید.

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

در این قسمت ابتدا چک مارک مربوط به گزینهkaspersky Lab Update Server  را بردارید.سپس بر روی دکمهAdd  کلیک نمایید.

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

در پنجره باز شده پوشه ای که در مرحله قبل ساخته بودید را انتخاب و OK کنید.

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

در پنجره زیر باید شکلی  مانند تصویر زیر داشته باشید یعنی گزینه Kaspersky Lab غیر فعال و مسیری که پوشه اپدیت افلاین در انجا قرار دارد فعال باشد در نهایت بر روی دکمه OK  کلیک کنید.

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

حال میتوانید به بخش Update  نرم افزار بروید و با کلیک بر روی دکمه Update نرم افزار انتی ویروس را اپدیت نمایید.خواهید دید که نرم افزار با سرعت بالا اپدیت شده و عبارت Update Complete  را که نشان از اپدیت شدن دیتابیس آنتی ویروسی است را به شما نمایش خواهد داد.

آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی

انتشار این مطلب تنها با ذکر منبع www.original-key.com مجاز میباشد.

 

کالاهای مربوط به این مقاله:
0 نظر دادن به "آموزش آپدیت آفلاین کسپرسکی"

نوشتن نظر (لطفا از نوشتن سوال در بخش نظرات خودداری فرمایید. سوالات خود را از طریق ایمیل، تیکت و یا فرم تماس با ما ارسال فرمایید.)

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:facebook google plus Linkedin youtube
پشتیبان: اپن کارت فارسی
گروه نرم افزاری اورجینال کی 1394 - 1388