لایسنس نورتون Symantec Mail Security

لایسنس نورتون Symantec Mail Security

لایسنس نورتون Symantec Mail Security

سه محصول معرفي شده در زير، محصولات امنيتي نورتون سيمانتك جهت محافظت و تامين امنيت در سيستمهاي Messaging و ايميل سرورها مي باشند.
نرم افزارهاي امنيتي نورتون ، تركيبي از آنتي ويروس نورتون + آنتي اسپم، سيستم مديريت محتوا و فيلترينگ براي محافظت از از بين رفتن اطلاعات Email ها و يا Messenger هاي سازماني بوده و امنيت كاملي را براي آنها به ارمغان
مي آورند.

قابليت كشف هرزنامه‌ها در اين برنامه از آنتی ویروس نورتون بسيار عالي است و به طور هوشمند انجام مي‌شود. در واقع برنامه نورتون ايميل را به شيوه خاص خود آناليز نموده و اگر آن را بعنوان هرزنامه تشخيص دهد بلافاصله يك پارامتر SCL را به آن نسبت مي‌دهد" SCL در واقع Spam Confidence Level است". نرم‌افزار نورتون براي جلوگيري از ورود هرزنامه‌ها از يك شيوه چند لايه استفاده مي كند.

نرم افزار نورتون قابليت كار با ليست‌هاي سفيد (White Lists) را دارد. به اين معنا كه مي‌توان تعدادي از فرستندگان ايميل را كه از Spam نبودن آنها اطمينان داريم در يك ليست سفيد قرار دهيم و بدين ترتيب از اشكالات احتمالي جلوگيري مي‌شود، ضمن اينكه كارآيي برنامه نيز بسيار بهتر مي‌شود. همين امكان براي گيرندگان ايميل نيز وجود دارد.

با استفاده از امكانآنتی ویروس نورتون Mass-Mailer Cleanup مي‌توان ايميل‌هاي ساخته شده توسط worm ها را شناخته و بطور كامل نابود كرد.

امكان Content Filtering از ورود ايميل با موضوعات خاص به شبكه جلوگيري مي‌كند. همچنين در جهت معكوس مي‌تواند از خروج ايميل با موضوعات مهم از شبكه جلوگيري نمايد.

قابليت مديريت مركزي اين برنامه، مدير شبكه را در نصب آنتي ويروس روي چند Exchange Server ياري مي‌نمايد. همچنين بروز رساني از طريق كنسول مركزي برنامه انجام مي‌گيرد.

اين نرم افزارها با بكارگيري تكنولوژي Brightmail ضمن مديريت بسيار آسان با قابليت شناسايي بيش از 99% از spam ها، جوايز ارزنده اي از موسسه هاي معتبر در زمينه محافظت از mail ها را دريافت نموده اند.
اين سه محصول هر كدام بصورت جداگانه و هم در مجموعه بسته هاي امنيتي سيمانتك مثل
Symantec Protection Suite وجود داشته و قابل تهيه مي باشند كه به تفكيك عبارتند از:


Symantec Mail Security for Exchange
Symantec Mail Security for Domino
Symantec Massaging GatewaySymantec Mail Security for Exchange
اين محصول بدون هيچ پيش نيازي مستقيما بر روي Microsoft Exchange Server نصب شده و توانايي سازگاري با نسخه هاي 2000 - 2003 - 2007 - 2010 - 2013 را دارا بوده و تمامي Email هاي ورودي يا خروجي كاربران را از نظر ويروس، اسپم، محتوي با Policy هاي متعدد و قابل ساخت كنترل كرده و با امكاناتي چون قرنطينه نمودن ويروسها و يا Spam ها به شما امكان بازيابي آنها را در صورت لزوم داده و با گزارشگيري بسيار كارآمد شما را در مديريت بهتر Email ها ياري مي نمايد. اين برنامه در بسته نرم افزاري Symantec Protection Suite وجود دارد و هم بصورت جداگانه قابل تهيه است.

Symantec Mail Security for Domino
اين برنامه نيز همانند محصول بالا و با همان كارايي براي ميل سرورهاي Dominoو Lotus طراحي شده است. اين محصول نيز هم در بسته نرم افزاري Protection Suite وجود دارد و هم بصورت جداگانه قابل تهيه است.


Symantec Massaging Gateway

اين محصول همانند ساير محصولات ذكر شده تمام لايه هاي امنيتي مورد نظر را روي Email ها را دارا بوده با اين تفاوت كه همانطور كه در شكل مي بينيم بطور كاملا مستقل در شبكه قرار مي گيرد و نيازي به وجود Exchange و يا Domino در همان شبكه ندارد و مي تواند با هر ايميل سروري چه داخلي و چه خارجي حتي در حالت SMTP كار كرده و ايميلهاي ورودي و خروجي را پس از دريافت و كنترل از نظر ويروسي و يا اسپم و يا محتوي تحويل سرورهاي بالا دست و يا پايين دست خود نمايد.


اين محصول به صورت Appliance سخت افزاري و يا نسخه Virtual قابل تهيه است. همچنين در بسته نرم افزاري Symantec protection suit لايسنس اين محصول وجود دارد.

نوشتن نظر (لطفا از نوشتن سوال در بخش نظرات خودداری فرمایید. سوالات خود را از طریق ایمیل، تیکت و یا فرم تماس با ما ارسال فرمایید.)

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:facebook google plus Linkedin youtube
گروه نرم افزاری اورجینال کی 1398 - 1388

پشتیبان: اپن کارت فارسی